Anadolu Aile Hekimliği Kongresi | ANAKON-2022

  • Görüntüleme: 465
  • 11 Ocak 2022

Değerli Meslektaşlarımız,

Aile Hekimleri Dernekleri Federasyonu (AHEF) üyesi, il dernekleri olarak 11-13 Mart 2022 tarihleri arasında Kayseri’de düzenleyecegimiz “ Anadolu Aile Hekimliği Kongresi” ANAKON-2022 ile karşınızdayız.

AHEF’ e üye il dernekleri olarak bir araya gelebilmek, aile hekimliğindeki sorunlarımızı ve çözüm yollarını paylaşmak, mesleki tecrübelerimizi birbirimize aktarmak, bilgilerimizi güncellemek için güzel bir kongre hazırlamaya çalıştık. Kongremiz her sene Anadolu’nun tarihi ve güzel bir ilinde düzenlenecektir.

Kongremizde, aile hekimliğinin temeli olan, koruyucu sağlık hizmetlerini (aşılar, bebek, çocuk, gebe takipleri v.b ) akılcı ilaç kullanımı, sık görülen hastalıkları ve kronik hastalıklardaki son gelişmeleri (Hipertansiyon, Diyabet, Hiperlipidemi, Enfeksiyon Hastalıkları, Ağrı, Gastrointestinal Sistem Hastalıkları v.b) sağlık merkezlerinde acil müdahale durumlarında yapılması gerekenleri, aile hekimliğinde hukuksal sorunları, aile hekimliği uygulamasının son durumunu, ortaya çıkan sorunları ve çözüm önerilerini tartışacağız. Kurs olarak ise medikal estetik ve getat uygulamaları ile ilgili kurslarımız planlanmaktadır. Ayrıca bu seneki kongremizde “ Organ Bağışı “ konusuna dikkat çekerek, toplumda organ bağışı sayısının artması için çalışacağız.

Hepinizi, 11-13 Mart 2022 tarihleri arasında Anadolu’nun tarihi ve güzel şehri Kayseri’ de düzenlenecek olan aile hekimliğinin yeni kongresine, “Anadolu Aile Hekimliği Kongresi” ANAKON-2022’ e davet ediyoruz.

Saygılarımızla

ANAKON-2022 DÜZENLEME KOMITESI

PAYLAŞ: